niedziela, 5 sierpnia 2012

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE, CZYLI SIATKÓWKA I NIE TYLKO

Więc podsumujmy mecze polskich siatkarzy po 4 meczach turnieju olimpijskiego w grupie B.

Wyniki :
Polska-Włochy 3:1
Polska-Bułgaria 1:3
Polska-Argentyna 3:0
Polska-Wielka Brytania 3:0

Polska-Włochy

Najlepszym setem meczu był zdecydowanie set numer 4. Polacy wygrali 25:14. W pierwszym secie to Włosi byli górą, wygrali 25:22, ale w kolejnych setach musieli już uznac wyższośc polskiej reprezentacji.

Polska-Bułgaria

W tym meczu Polacy zdecydowanie musieli uznac wyższośc rywali. Był to jeden ze złych dni Polaków. W każdym turnieju, każda reprezentacja ma taki dzień. Niestety my trafiliśmy wtedy na Bułgarów, obecnyxh liderów naszej grupy. Jedynym setem jaki wygrała polska reprezentacja był set trzeci (25-13). Przy wyniku 2:1 dla Bułgarów wszyscy odzyskali nadzieje, lecz w czwartym secie ponownie wygrała reprezentacja Bułgarii.

Polska-Argentyna

Zwycięstwo Polaków 3:0 tylko potwierdziło, że mecz z Bułgarią był tylko wypadkiem przy pracy. Zdecydowanie lepsi byli Polacy. Trener Argentyny, Javier Weber jeszcze przed meczem stwierdził, iż Polska jest najlepszą drużyną świata. Powiedział to samo w turnieju Final Six ligi światowej 2012.

Polska-Wielka Brytania

Co tu dużo mówic. Polska wygrała 3:0 z drużyną o 89 pozycji gorszą od niej w rankingu. Byliśmy zdecydowanymi faworytami, i nie zawiedliśmy. Anglicy w pierwszym i trzecim secie zostali wręcz rozniesiemi przez Polskę, ale w drugim secie podjęli walkę z reprezentantami Polski, mimo to przegrali.